Заробітна плата не маслом, а грошима!

Олег Стежко, квiтень 2006 року

Не дивлячись на всі політичні негаразди, що останнім часом мають місце на Україні, порівнюючи наше життя з недалеким минулим, то таки щось змінюється.

І один із таких прикладів – ДП "Старокостянтинівський молочний завод". Являючись одним із перших заводів та виробників твердих сирів, що був збудований на Хмельниччині (перші згадки про нього з’явилися у 1922 році), розвиваючись він пройшов багато різних стадій.

Вагомого результату у своїй діяльності завод здобув у кінці 60-х років минулого сторіччя, коли його було переобладнано спеціальним устаткуванням. Але за той час, що минув, змінилася не тільки ситуація на молочному ринку, а й технічна революція у молочній промисловості досягла високих результатів свого розвитку.

Нове життя у високо-конкурентному світі потребує нових підходів до управління підприємством. І ці підходи з’явилися, коли підприємство у 2002 році увійшло до складу Групи компаній "Укрпродукт Груп".

Проведена на заводі перевірка та оцінка стану виробництва виявила, що у першу чергу треба було змінювати свідомість людей. Жити і працювати по інерції, як це було раніше, вже не можна. Сьогодні, майже щодня з’являються нові конкуренти, які пропонують аналогічний продукт. І зараз йде боротьба не за дефіцитний товар, як це було за радянських часів, а за покупця, як це робиться в усьому світі.

Щоб підприємство було здатним вистояти у нові часи, стати конкурентоспроможним, треба перейти на рейки мобільного сьогоденного бізнесу. Для цього потрібні у першу чергу нові знання, і керівництво Групи компаній "Укрпродукт Груп" розпочало впроваджувати програми навчання.

Сьогодні на ДП "Старокостянтинівський молочний завод" працює 126 досвідчених спеціалістів молочної промисловості, які мають вищу та середньо-спеціальну освіту. Вони і стали тим локомотивом, який взявся за впровадження змін. Головні спеціалісти підприємства, маючи достатній рівень професійної підготовки та досвід роботи, постійно удосконалюють свої знання.

Керівники структурних підрозділів приймали участь у бізнес-тренінгу, ціллю якого було підвищення результативності внутрішніх комунікацій співробітників підприємства та отримали Сертифікати про успішне проходження бізнес-тренінга.

На підприємстві створена постійно діюча атестаційна комісія, яка визначає професійний рівень працівників та встановлює розряди працюючих, їх підвищили 37 робітникам.

У 2005 році протягом 2-х місяців головними спеціалістами підприємства по підрозділах проведене навчання, яке пов’язане з основними напрямками роботи та поглибленням своїх професійних знань та навиків. Пройшли атестацію 58 фахівців.

З метою підвищення професійного рівня та компетентності персоналу, за рахунок підприємства у вищих навчальних закладах навчається 4 працівники.

2 майстри по виробництву вершкового масла підвищили свої професійні знання в Інституті післядипломної освіти при Національному університеті харчових технологій. Відновлені програми підвищення кваліфікації працівників, на підприємстві створена постійно діюча атестаційна комісія, яка визначає професійний рівень працівників та встановлює розряди працюючих. До речі, середній тарифний розряд на підприємстві – п’ятий, що говорить про високий фаховий рівень робітників.

Щоб підвищувати якість своєї продукції, на підприємстві велику увагу приділяють якості поступаючої сировини. Молочна сировина заготовлюється більш як у 300 населених пунктах та планується до розширення. Тому не меншу по об’єму роботу було проведено і у напрямку зміни відносин з сільськими господарствами – постачальниками молочної сировини. На підприємстві працює сировинна служба, яка веде широку роз’яснювальну роботу серед населення по покращенню якості молока.

Тепер усі стосунки вибудовані на партнерських основах, керівництво заводу розуміє потреби селян і йде їм на зустріч. Постійно ведеться індивідуальна робота з фермерськими господарствами, запроваджуються різні партнерські програми з великими господарствами.

Великим випробуванням для всіх молокопереробників стала заборона Росії на ввіз української продукції сільського господарства. Багато підприємств зупинилися. Керівництво "Укрпродукт Груп" прийняло рішення продовжувати роботу своїх заводів. Таким чином, молоко продовжує закуплятися, селяни отримують гроші, а робітники – заробітну плату.

Навіть у цей напружений час компанія думає про майбутнє, розуміючи що треба працювати на сучасному обладнанні, щоб продукція заводу була високої якості, і щоб праця робітників була їм у задоволення. Для цього на підприємстві проходить повна реконструкція виробництва. Застаріле обладнання замінюється на високо потужне сучасне устаткування. Найближчим часом на підприємство буде придбане новітнє голландське обладнання для виробництва твердих сирів. ДП "Старокостянтинівський молочний завод" день за днем перероджується у цивілізоване новітнє підприємство, яке відповідає світовим стандартам. До речі, це підтверджується усіма сертифікатами, які ДП "Старокостянтинівський молочний завод" отримує після перевірок контролюючими органами. Це і акредитація УкрЦСМ у 2005 році, акредитація виробництва представниками органу Держнагляду, сертифікат відповідності вимогам ДСТУ ІSО 9001:2001, що носить світовий рівень акредитації, сертифікати "УКР СЕПРО" та "ПРИРОСТ", та багато інших.

Але це все розмови на мові фахівців. А на побутовому рівні люди говорять – ми вже забули, коли нам заробітну плату видавали продукцією нашого ж підприємства. Тепер ми регулярно отримуємо стабільну зарплату у грошовій формі. І це є індикатором того, що життя змінюється на краще!